Fakitermelő képzés

A fakitermelő szakképesítéssel rendelkező szakember az állami és a magán erdőkben az erdőgazdálkodáshoz sorolható, fakitermelési munkákhoz kapcsolódó gyakorlati feladatokat és önálló munkavégzést igénylő tevékenységeket tud elvégezni. Munkáját vállalkozóként, vagy a vállalkozó alkalmazottjaként végzi. Az erdőben előforduló, a fakitermelési munkákkal érintett leggyakoribb fa- és cserjefajokat felismeri, megkülönbözteti. A munkavégzés során önállóan végzi a fadöntéseket, valamint a fakitermelési műveleteket, a gallyazást, a választékolást, a darabolást, a felkészítést, a készletezést. A számbavételezésben közreműködőként vesz részt. Kezeli, szereli és karbantartja a motorfűrészeket, motoros adaptereket. Munkája során a munkavédelmi, környezetvédelmi és tűzvédelmi szabályokat betartja.
A képzés kapcsolattartója: Bánfi Károly, 06 30 577 5679

A fakitermelő szakképesítéssel rendelkező szakember az állami és a magán erdőgazdaságokban képes a fakitermelési műveletek önálló elvégzésére vállalkozóként, vagy vállalkozó alkalmazottjaként.

Gallyazó daraboló képzésünk is érdekelheti!

Az ország területének jelenleg 22%-a erdő, melynek növelése az elkövetkezendő években egyre jelentősebb lesz. A szakszerű erdőgazdálkodáshoz korszerű szakképzettséggel rendelkező szakemberekre van szükség. Az erdőkben lévő fák kitermelése, döntése és feldolgozása elődeink munkájának a megbecsülése, hiszen a sokszor 100 évig nevelt fák sorsa dől el rosszul, ha nem megfelelő szakképzettségű emberek végzik a fakitermelési munkákat. A rossz fadöntés a faanyag értékesítés miatt jelentős értékveszteséggel járhat, a szakértelem nélküli munkavégzés pedig rendkívül balesetveszélyes. A szakszerű választékolással pedig a faipar igényeit kell kielégíteni. A választékolás a döntést követően a fakitermelés műveletének értéket meghatározó tevékenysége.

Tananyagegységek

  1. Erdei fa- és cserjeismeret

  2. Motorfűrészek és motoros adapterek szerkezete, kezelése és karbantartása

  3. Fakitermelési ismeretek

  4. Vállalkozási ismeretek

Képzés kezdő időpontja: Képzéseink folyamatosan indulnak
Képzés költsége: igyenes, egyéb esetben költségtérítéses, 328 300 Ft
Legtöbb képzésünk ingyenes. Mikor ingyenes a képzés... kattintson!
Nyilvántartási szám (programkövetelmény/szakma száma): 08213002
Képzés óraszáma: 320
Megszerezhető képesítés: szakképesítő bizonyítvány
Képzés helyszíne: Kecskemét
Jelentkezés feltételei: Iskolai előképzettség: alapfokú végzettség
Szakmai előképzettség: nem szükséges
Egészségügyi alkalmassági követelmény: szükséges
Szakmai gyakorlat területe és időtartama: -
Képzést folyató intézmény, felnőttképzési nyilvántartás száma: Kecskeméti SZC Gáspár András Technikum, felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2020/000857
Menü