Mi a PLC programozás?
PLC programot tervez, grafikus és szöveges programnyelveken programot ír, módosít, tesztel. Az elkészített, módosított programot dokumentálja, archiválja. Ipari buszrendszereket, hálózatokat, konfigurál, paraméterez, üzemeltet. A rendszer működését diagnosztizálja, a be-, kimeneteket monitorozza. Bevonja a PLC-t a hibakeresés folyamatába és dokumentálja tevékenységét. Az általa készített programnak meg kell felelnie a szakmai, biztonságtechnikai és a munkavédelmi követelményeknek. Safety rendszerek működését ellenőrzi.
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
- A magyar vagy idegennyelvű technológiai tervdokumentáció alapján az irányítandó rendszer vagy berendezés működését tanulmányozza, folyamatábrát készít. Meghatározza a szükséges be- és kimenetek számát.
- Az elkészített folyamatábra és a szükséges be- és kimenetek számának ismeretében összeállítja a PLC hardver konfigurációt a megfelelő szoftver segítségével. Megtervezi a be- és kimenetek címkiosztását.
- A technológiai tervek, az elkészített folyamatábra alapján, a PLC program elkészítéséhez előzetes tervet készít. Megtervezi a működési vázlatot, a bekötési vázlatot.
- A PLC-hez tartozó fejlesztő környezetben programot ír az MSZ EN 1131-3 szabványban rögzített PLC programnyelvek valamelyikén. A lineáris programozáson kívül a strukturált program írására is képes.
- A kész programot, vagy annak önállóan működő részeit teszteli szimulátoron, vagy modellen, vagy a vezérelni kívánt berendezésen.
- Az adott típusú PLCnél szükséges modul cserét végez, és a programban a szükséges módosításokat elvégzi.
- Ipari buszrendszereket, hálózatokat, konfigurál, paraméterez, üzemeltet.
- A PLC-n számítógépes hibadiagnosztikát futtat, monitorozza a ki/bemeneti jeleket.Észlelt hiba esetén meghatározza annak kiváltó okát.
- Az alkalmazott PLChez illeszkedő, ipari gyártórendszerek megjelenítő eszközeit (HMI) beüzemeli, vezérlőprogramját megírja és rátölti.
- Safety rendszerek működését ellenőrzi.
Képesítő vizsgára bocsátás feltétele: a képző intézmény által kiállított tanúsítvány a szakmai képzés követelményeinek teljesítéséről
Az első vizsga ingyenes!
További információ: Keszthelyi József, 30 974 8304, keszthelyi.jozsef@kecskemetiszc.hu